Gmina Jasienica Rosielna

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Jasienica Rosielna

Inwestycje w infrastrukturę to nie wszystkie projekty, o dofinansowanie których ubiega się gmina…

Drukuj PDF

Inwestycje w infrastrukturę to nie wszystkie projekty, o dofinansowanie których ubiega się gmina…

W okresie wakacyjno – letnim w Zabytkowym Parku Gminnym w Jasienicy Rosielnej  odbył się Jarmark folklorystyczny w gminie Jasienica Rosielna.  Impreza ta powstała dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie Małych Projektów w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju.

Uczestnikami jarmarku byli mieszkańcy Gminy oraz sąsiednich gmin powiatu brzozowskiego.

W ramach imprezy wystąpiły zespoły: Bardzo Dobra Kapela; Zespół Boskie Torsy, Zespół Avensis; Zespół Just Band, Zespół Crescendo. Przeprowadzono konkurs zespołów muzycznych.

Największą atrakcją był występ gwiazdy  wieczoru – Zakopiańskiego Zespołu KRYWAŃ.

W trakcie imprezy  zrealizowano warsztaty pn: „Ekologia i Tradycja – życie na bardziej zielonym poziomie” w trakcie których przeprowadzono gry i zabawy ekologiczne  dla dzieci i ich rodziców; zorganizowano quiz „Wiem wszystko o ekologii”. Zwycięzców uhonorowano nagrodami.

Do udziału w Jarmarku zaproszone zostały wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Jasienica Rosielna, które przygotowały poczęstunek wg tradycyjnych przepisów. Przybyli goście mogli bezpłatnie zasmakować lokalnych potraw, poznać sposób ich przyrządzania i skład tradycyjnych receptur.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – darmowych  zjeżdżalni i trampoliny.  

 

 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 
 

W dniu 17 października  br. zorganizowano  Rajd Nordic Walking  w ramach projektu pn: NORDIC WALKING PARK POŁUDNIE PODKARPACIA”, który realizowany jest w ramach działania „Wdrażanie Projektów Współpracy” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Umowa o przyznanie pomocy została zawarta pomiędzy Samorządem Województwa Podkarpackiego oraz trzema partnerskim lokalnymi grupami działania (LGD): Ziemia Brzozowska, Zielone Bieszczady z siedzibą w Ustrzykach Dolnych oraz Nowa Galicja z s. w Kołaczycach.

Nordic Walking Park „Gmina Jasienica Rosielna”, to jeden z sześciu tego typu parków wytyczonych na obszarze działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Brzozowska”. W skład Parku wchodzą 4 trasy: żółta – pętla o długości 5,4 km; zielona – pętla o długości 8,2 km; czerwona – pętla o długości 10,3 km i czarna – pętla o długości 14,4 km. Wejście na trasy zlokalizowano na terenie parku gminnego w Jasienicy Rosielnej. Trasy poprowadzone są chodnikami, drogami asfaltowymi  i gruntowymi duktami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i pokrywają się na pewnym odcinku. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta tras skierowana jest zarówno do entuzjastów nordic walkingu,  jak i do biegaczy, rowerzystów czy narciarzy biegowych.

Zorganizowana impreza miała charakter sportowo-rekreacyjny oraz szkoleniowy i rozpoczęła się od zajęć instruktażowych, które prowadzone były przez profesjonalnych instruktorów Nordic Walking. Każdy uczestnik – niezależnie od poziomu zaawansowania i znajomości zasad uprawiania tej dyscypliny – mógł skorzystać z pomocy doświadczonych instruktorów, którzy wyjaśniali uczestnikom różne aspekty tak zwanego „chodzenia z kijkami” oraz prowadzili zajęcia praktyczne.

Główną częścią imprezy był przemarsz na trasie około 5 km, prowadzony przez instruktorów Nordic Walking, którzy również na trasie rajdu wspierali uczestników wskazówkami w zakresie prawidłowej techniki „chodzenia z kijkami”. Na starcie stanęło około 50 uczestników w szerokim przedziale wiekowym. Rajd miał charakter rekreacyjny, nie było więc ważne na którym miejscu uczestnicy ukończyli przemarsz. Na zakończenie – podczas wspólnego ogniska z kiełbaskami i bigosem – rozlosowano nagrody i wręczono pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego rajdu Nordic Walking,  który odbył się na terenie naszej gminy.  Mamy nadzieję, że  realizacja tego projektu  przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystycznej gminy, promocji walorów turystycznych i przyrodniczo-kulturowych.  Ten magiczny spacer po zdrowie śladem Finów – pionierów Nordic Walking na świecie  - łączy w sobie wszystko, co najważniejsze w promowaniu zdrowia i szeroko rozumianej profilaktyki.

 

 

 

  
  
  
  
  

 

Zmieniony: Piątek, 14 Listopad 2014 12:32  

Tu jesteśmy:

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Urząd Gminy Jasienica Rosielna, 36-220 Jasienica Rosielna 240, powiat Brzozów, woj. Podkarpackie
tel./fax (13) 430 60 33, (13) 430 60 32, (13) 430 60 34, (13) 430 60 48
e-mail: urzad@jasienicarosielna.pl, www.jasienicarosielna.pl
konto bankowe: PBS Sanok O/Jasienica Rosielna nr k. 67 8642 1067 2009 6700 1704 0002
Urząd Gminy - NIP : 686-10-55-230, Gmina Jasienica Rosielna - NIP: 686-15-76-360